DM FIX a DM Klip

Systémy pre zábradlia

Maximálna variabilita. Minimálna záťaž stavby. Dlhá životnosť bez údržby.

Jednoduchá montáž je len jednou z mnohých predností nášho systému zábradlí DM Hand. Na ich výrobu používame vysokokvalitnú hliníkovú zliatinu s lešteným povrchom, pretože je tepelne stabilná, perfektne odvádza teplo a nerozpína sa. Jej dlhej životnosti (30 rokov) a odolnosti voči vonkajšiemu prostrediu zodpovedá aj výber výplní. Tieto vlastnosti spolu s neobmedzenou variabilitou tvarov zábradlí, ich nízkou hmotnosťou a nulovými nárokmi na údržbu robia z našich systémov výbornú voľbu pre modernú panelovú výstavbu, revitalizáciu starších panelových domov, ale aj extriéry a interiéry verejných budov či rodinných domov. Všetky komponenty systému vrátane spojovacích a kotviacich prvkov sú z nehrdzavejúcich materiálov.

VÝHODY PRE KONCOVÉHO ZÁKAZNÍKA

Zábradlia, ktoré vyrábame, vynikajúco plnia nielen bezpečnostnú funkciu, ale sú aj estetickým a dizajnovým prvkom balkónov, lodžií, terás či schodísk. Leštená hliníková zliatina spoľahlivo odoláva poveternostným vplyvom aj času, nevyžaduje si žiadnu údržbu a pritom si dlhodobo zachováva bezchybný vzhľad nového výrobku, pričom jeho farebný odtieň je vecou výberu zákazníka. Ergonomicky sú naše zábradlia prispôsobené priemernej výške dospelého človeka a zodpovedajú všetkým bezpečnostným požiadavkám.

CHARAKTERISTIKA SYSTÉMU

Konštrukčná prispôsobiteľnosť systému zábradlí DM Hand umožňuje ich jednoduchú montáž na akýkoľvek typ balkóna, lodžie či schodiska. Vzájomná vzdialenosť nosných stĺpikov je max. 1 000 mm. Výplňové línie môžu byť aj horizontálne, prípadne ich môžu nahradiť iné výplne. Konštrukcie zábradlí sú zároveň kvalitným základom pre prípadné uzavretie balkónov a lodžií, pričom systém DM Hand odporúčame kombinovať výlučne so zasklievacími systémami DenMart.

PROFILY

Všetky kovové komponenty systému DM Hand sú vyrobené z vysokokvalitnej hliníkovej zliatiny s lešteným povrchom vo farebnom odtieni podľa voľby koncového zákazníka. Výška zábradlia je minimálne 1 100 mm, vrchné madlo je štvorcového, okrúhleho alebo eliptického tvaru.

VÝPLNE

Ako výplň hliníkových rámov používame kvôli protinárazovej a požiarnej odolnosti lepené VSG sklá, ktoré zároveň minimalizujú riziko poranenia aj v prípade poškodenia. Ďalej používame vysokotlakové dekoratívne lamináty, ktoré spĺňajú požiadavky bezúdržbovosti. Sú vyrobené z niekoľkých vrstiev vláknitej výstuže a impregnované špeciálnou živicou, pričom sa lisujú za špecifických podmienok. Vďaka tomu sú mimoriadne pevné, odolné voči UV-žiareniu a poveternostným vplyvom, majú dlhú životnosť a možnosť výberu z mnohých dekorov.

TESNENIE

Pri osádzaní výplní do rámových profilov používame EPDM tesnenie, ktoré – na rozdiel od bežne používaného silikónového tesnenia – má oveľa dlhšiu životnosť (záruka je 10 rokov), umožňuje až štvornásobne rýchlejšiu výmenu výplne a svojou nenápadnosťou prispieva k estetickému vzhľadu zábradlia.

MONTÁŽ

Čas potrebný pre montáž zábradlia závisí od rozmerov plochy, ktorú treba systémom DM Hand pokryť. Zábradlie je možné ukotviť buď na podlahu, alebo z prednej strany podesty. Systém kompletizujeme priamo vo výrobe, kde jednotlivé komponenty označujeme menom konkrétnej zákazky a starostlivo balíme do elastickej fólie, aby nedošlo k ich poškodeniu. V prípade potreby zabezpečíme montáž prostredníctvom niektorého z našich zmluvných partnerov.

ÚDRŽBA SYSTÉMU

Systém zábradlí DM Hand je bezúdržbový. Vzhľadom na to, že hliníkový povrch sa nešpiní, neohmatá sa a ani zrážky na ňom nenzanechávajú stopy, nie je potrebné ho nijako ošetrovať. Sklené výplne odporúčame čistiť neabrazívnymi prostriedkami určenými pre tento typ povrchu.